Strona Biblioteki PŁ

   

Katalog komputerowy

Zasoby elektroniczne   

Kursy i szkolenia

   O bibliotece

Usługi i informacje

  Biblioteki filialne

English version    Go to the English version


Wirtualne wystawy:

1 - Kopernik była kobietą!

2 - Nowe aranżacje

3 - James Joyce


Inne inicjatywy kulturalne:

-  Galeria Biblio-Art

-  Przedsionek Literacki


Wirtualne wystawy Biblioteki Politechniki Łódzkiej


Rozpoczynamy nową inicjatywę - wirtualne galerie. Zainicjował ją projekt przygotowywany na Dzień Kobiet, z którego narodziła się wirtualna wystawa pod tytułem "Kopernik była kobietą". Druga wystawa to konkursowe projekty studentów PŁ, przedstawiające aranżacje bibliotecznych wnętrz - przygotowane na konkurs "Biblioteka z wyobraźnią" (zobacz tutaj i tutaj). Trzecia wystawa nawiązuje do fizycznej wystawy dotyczącej Jamesa Joyce'a, na otwarciu ktrótej pojawił się sam Ambasador Irlandii.

James Joyce - Mistrz Literackiej Intrygi

Od 10 października 2016 roku w Galerii Biblio-Art można było oglądać wystawę dotyczącą życia i twórczości Jamesa Joyce'a - jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku. Wystawa współorganizowana była z Ambasadš Irlandii w Polsce. Wirtualną galerię przygotowaliśmy dla osób, które chciałyby zobaczyć wystawę, ale nie będš w stanie dotrzeć do Biblioteki PŁ.

Przejdź do wirtualnej galeriiNowe aranżacje wnętrz Biblioteki

Od października 2015 roku trwał konkurs na aranżację przestrzeni użytkowej Biblioteki Politechniki Łódzkiej pt. „Biblioteka z wyobraźnią” adresowany jest do studentów studiów magisterskich Zakładu Projektowania Wnętrz w Instytucie Architektury i Urbanistyki Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. W marcu został oficjalnie zakończony, zwycięzcy wyłonieni i nagrodzeni, ale nie chcieliśmy, żeby uniemożliwiło to dostęp do ich prac. Dlatego przeniesione zostały do wirtualnej galerii numer 2.

Przejdź do wirtualnej galeriiKopernik była kobietą!

Wystawa z okazji Dnia Kobiet w 2016 roku - przedstawiamy najważniejsze kobiety, które miały niebagatelny wkład we współczesną naukę, medycynę i technologię. Kobiety, o których dowiadujemy się wyłącznie ze źródeł historycznych oraz współczesne badaczki, informatyczki, zdobywczynie Nagrody Nobla. Kobiety, które powinny być doceniane na polu nauki na równi z mężczyznami.

Przejdź do wirtualnej galerii "Kopernik była kobietą"

Dzień Kobiet 2016 - wirtualna wystawa


Politechnika Łódzka
Biblioteka

ul. Wólczańska 223
90-924 Łódź
NIP: 727 002 18 95


Biuro: tel. 42-631-20-59; fax (48) 42-631-29-39
Oddział Obsługi Użytkowników: tel. 42-631-20-73


Strona uczelni: http://p.lodz.pl

Usługi i informacje
O Bibliotece
Newsletter

E-zasoby
Multiwyszukiwarka
Katalog komputerowy
Katalog Biblioteki Beleterystycznej
Repozytorium PŁ CYRENA
Biblioteka cyfrowa CYBRA

Copyright © 2016 Biblioteka Politechniki Łódzkiej