Wirtualne galerie

Wirtualne wystawy Biblioteki Politechniki Łódzkiej


Inicjatywę wirtualnych galerii zainicjował  projekt przygotowywany na Dzień Kobiet, z którego narodziła się wirtualna wystawa pod tytułem "Kopernik była kobietą". Druga wystawa to konkursowe projekty studentów PŁ, przedstawiające aranżacje bibliotecznych wnętrz - przygotowane na konkurs "Biblioteka z wyobraźnią". Trzecia wystawa nawiązuje do fizycznej wystawy dotyczącej Jamesa Joyce'a, na otwarciu ktrótej pojawił się sam Ambasador Irlandii. Czwarta wystawa - z okazji ustanowienia roku 2019 rokiem matematyki - poświęcona jest wybitnym matematykom.

Kopernik była
kobietą!

Kopernik była kobietą!
Wystawa z okazji Dnia Kobiet w 2016 roku - przedstawiamy najważniejsze kobiety, które miały niebagatelny wkład we współczesną naukę, medycynę i technologię. Kobiety, o których dowiadujemy się wyłącznie ze źródeł historycznych oraz współczesne badaczki, informatyczki, zdobywczynie Nagrody Nobla. Kobiety, które powinny być doceniane na polu nauki na równi z mężczyznami.
 
Na plakacie portrety i zdjęcia kobiet, których dotyczy wystawa.

Nowe aranżacje wnętrz Biblioteki

Nowe aranżacje wnętrz Biblioteki
Od października 2015 roku trwał konkurs na aranżację przestrzeni użytkowej Biblioteki Politechniki Łódzkiej pt. „Biblioteka z wyobraźnią” adresowany jest do studentów studiów magisterskich Zakładu Projektowania Wnętrz w Instytucie Architektury i Urbanistyki Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. W marcu 2016 konkurs został oficjalnie zakończony, zwycięzcy wyłonieni i nagrodzeni.
 
Na plakacie wizualizją wnętrz Biblioteki PŁ.

James Joyce - Mistrz literackiej intrygi

James Joyce - Mistrz literackiej intrygi
Od 10 października 2016 roku w Galerii Biblio-Art można było oglądać wystawę dotyczącą życia i twórczości Jamesa Joyce'a - jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku. Wystawa współorganizowana była z Ambasadą Irlandii w Polsce. Wirtualną galerię przygotowaliśmy dla osób, które chciałyby zobaczyć wystawę, ale nie będą w stanie dotrzeć do Biblioteki PŁ.
 
Na plakacie zdjęcia pisarza z różnych okresów życia.

2019 - rok matematyki

2019 - rok matematyki
Wystawa z okazji ustanowienia roku 2019 Rokiem Matematyki. Wirtualna galeria matematyków przedstawia sylwetki wybitnych matematyków i matematyczek, których wkład w rozwój tej dyscypliny jest niebagatelny. Poprzez ich biografie przybliżona została pasjonująca historia polskiej i światowej matematyki. Wystawa prezentuje wkład Polaków w rozwój nauk matematycznych.
 
Na plakacie portrety matematyków.