Szkolenie biblioteczne

"Szkolenie biblioteczne" jest obowiązkowym przedmiotem dla studentów pierwszego roku studiów w Politechnice Łódzkiej, zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Od roku akademickiego 2011/2012 przedmiot jest realizowany metodą kształcenia na odległość z wykorzystaniem platformy WIKAMP - kurs "Szkolenie biblioteczne". Celem jest zapoznanie studentów rozpoczynających studia w PŁ z zasadami korzystania z zasobów i usług, jakie oferuje biblioteka szkoły wyższej oraz z metodami wyszukiwania literatury. Przedmiot jest realizowany w semestrze pierwszym.

Terminy lato 2023/24

Test będzie otwarty od 22 marca do 12 lipca 2024 r.

 

Dostęp do kursu

Studenci I roku zapisywani są do kursu automatycznie, z chwilą otrzymania legitymacji studenckiej. Studenci starszych lat, którzy nie zaliczyli jeszcze szkolenia bibliotecznego, aby uzyskać dostęp do kursu, powinni skontaktować się z Oddziałem Promocji i Informacji w Bibliotece Politechniki Łódzkiej.

  • Aby wejść do kursu należy, po pierwsze, przejść na stronę http://edu.p.lodz.pl
  • Wybrać "Strefę studenta"
  • Wybrać "Szkolenie biblioteczne"
  • Zalogować się  (nazwa użytkownika i hasło takie samo jak do WebDziekanatu i poczty).
  • Zapoznać się z materiałami zawartymi w kursie, a następnie rozwiązać test. Uzyskanie minimum 70% na teście oznacza uzyskanie zaliczenia przedmiotu

 

W toku studiów zaliczenie szkolenia bibliotecznego wymagane jest tylko raz – jeśli student zaliczył szkolenie na studiach I stopnia lub na innym kierunku studiów, to po rozpoczęciu studiów II stopnia czy po zmianie kierunku nie musi ponownie przechodzić kursu i zaliczać testu. Uzyskane wcześniej zaliczenie zostanie automatycznie przepisane.

Przepisywane są zaliczenia zdobyte od roku akad. 2017/2018, po pozytywnym zweryfikowaniu wyniku osiągniętego w teście. Wyniki testów zostaną zweryfikowane i przepisane do kart ocen pod koniec tego semestru roku.

 

Zaliczenie przedmiotu

Podstawą do wpisania zaliczenia z przedmiotu "Szkolenie biblioteczne" w indeksach jest zapoznanie się z materiałami zawartymi w kursie oraz poprawne rozwiązanie testu (min. 70% poprawnych odpowiedzi).

Nauczyciele prowadzący

lic. Beata Ignaczak, mgr Agnieszka Janowska, mgr Iwona Żeromińska

 

Informacje kontaktowe

Oddział Promocji i Informacji. Biblioteka Politechniki Łódzkiej
ul. Wólczańska 223, 93-005 Łódź (budynek B22)
Tel. 42 631 20 62
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Komunikat Prorektora ds. studenckich Politechniki Łódzkiej z 11 września 2023 r. w sprawie określenia przedmiotów i zajęć spoza programu studiów obowiązujących studentów w realizacji planu studiów w roku akademickim 2023/2024


"...§ 1
Określam następujące przedmioty i zajęcia spoza programu studiów, jako zajęcia obowiązujące studentów w realizacji planu studiów w I semestrze I roku studiów wszystkich kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia w roku akademickim 2023/2024:
1. Zajęcia w zakresie szkolenia bibliotecznego. Zajęcia organizuje i realizuje Biblioteka Główna Politechniki Łódzkiej."