Dostępy testowe

Przejdź do bazy 

Dostęp: 19 maja – 30 czerwca 2020

Baza zawiera artykuły z czasopism i materiały konferencyjne dotyczące informatyki w wielu aspektach. 

Przejdź do bazy || Zaloguj się (poza siecią PŁ)

Dostęp: 22 kwietnia – 30 czerwca 2020

Baza obejmuje szeroki zakres powiązanych tematycznie zagadnień, od sztuk pięknych, zdobniczych i komercyjnych po różne obszary architektury i projektów architektonicznych.

Baza jest przeznaczona dla różnych odbiorców, w tym badaczy sztuki, artystów, projektantów, studentów i naukowców.

Przejdź do bazy || Zaloguj się (poza siecią PŁ)

Dostęp: 9 kwietnia – 31 maja 2020

Kolekcja eBook Subscription Harvard Business Publishing, to nowatorski zbiór książek elektronicznych zawierający kompletny katalog Harvard Business Review e-books. Ponad 600 książkek i 150 artykułów z serii HBR Classics z zakresu biznesu, ekonomii, finansów, przedsiębiorczości, marketingu, planowania strategicznego, rozwoju osobistego i wielu więcej.

Przejdź do bazy || Zaloguj się (poza siecią PŁ)

Dostęp: 7 kwietnia – 30 czerwca 2020 r.

W związku z wybuchem koronawirusa MIT Press otworzyło do 31 maja 2020 r. bezpłatny dostęp do kolekcji ~2700  eBooków MIT Press Direct (aby wesprzeć wykładowców i studentów pracujących i uczących się na odległość).

Przejdź do bazy

Portal poświęcony reagowaniu i planowaniu w sytuacji kryzysu/Covid19 przygotowany przez Dział inżynieryjny Elsevier’a. Można znaleźć tam wiele przydatnych informacji z linkami do udostępnionych w związku z pandemią nieodpłatnie przez niektórych wydawców publikacji.

Portal jest aktualizowany na bieżąco.

Przejdź do bazy

Knovel udostępnił nowe narzędzie interaktywne Knovel Steam Calculators, stanowiące implementację Industrial Formulation 1997 for the Thermodynamic Properties of Water and Steam (IAPWS-IF97 zgodnie z normami International Association for the Properties of Water and Steam. Jest ono przydatne dla osób zajmujących się wytwarzaniem mocy.

Informacja od Dyrektora UCI PŁ o dostępie do oprogramowania MATLAB/Simulink do 30 maja 2020 r.


Szanowni Państwo,

Miło mi poinformować, że w piątek 24 kwietnia uruchomiliśmy dla wszystkich pracowników i studentów nieodpłatny dostęp do oprogramowania MATLAB/Simulink dostępnego w ramach licencji Campus Wide Suite (w skrócie CWS) w okresie do 30 lipca br. Warunki licencjonowania dopuszczają użytkowanie oprogramowania na komputerach domowych zarówno przez studentów, jak i wszystkich pracowników uczelni.

Przejdź do bazy || Zaloguj się (poza siecią PŁ)

Dostęp: 22 kwietnia – 30 czerwca 2020

OnArchitecture to audiowizualna baza danych dla  architektów, naukowców, badaczy i studentów. Zawartość bazy obejmuje wideo-wywiady z wybitnymi architektami z całego świata, audiowizualne zapisy budynków i instalacji architektonicznych. 

Przejdź do bazy || Zaloguj się (poza siecią PŁ)

Dostęp: 23 marca – 31 maja 2020 r.

Pakiet zapewnia dostęp do czterech podstawowych grup zasobów multidyscyplinarnych: ProQuest Central, Academic Complete, Academic Video Online i ProQuest Dissertations & Theses Global. Wszystkie te typy zasobów oferują opcję krzyżowego wyszukiwania w ramach przyjaznej użytkownikowi, elastycznej, dostosowanej do urządzeń mobilnych platformy ProQuest.

Przedstawiciele wydawnictwa Taylor & Francis Group czują się zobowiązani do zapewnienia szybkiego dostępu do istotnych badań, dla ekspertów, którzy pracują nad zwalczaniem wirusa. W tym celu umożliwiono scentralizowany, otwarty dostęp do artykułów czasopism oraz rozdziałów książek z tego obszaru, za pośrednictwem strony
www.taylorandfrancis.com/coronavirus

Przejdź do bazy

Dostęp: 23 kwietnia – 31 maja 2020 r.

Coraz więcej wydawców odblokowuje dostęp do swoich zasobów, bądź części zasobów online, przydatnych dla wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią Covid_19 i zwalczanie jej skutków.
Bank Światowy postanowił odblokować dostęp do wszystkich swoich zasobów online do 31 maja 2020. W zależności od rozwoju pandemii okres ten może zostać wydłużony.