Przestrzenie w Bibliotece

Wolny dostęp

 

W Bibliotece Głównej strefy wolnego dostępu obejmują większość pięter biblioteki i wszystkie zbiory - generalnie są to obszary, w których przechowywane są kolekcje książek, czasopism i zbiorów specjalnych. Dlatego obowiązują tu ścisłe zasady dotyczące wnoszonych przedmiotów i odzieży. Przede wszystkim okrycie wierzchnie należy zostawić w szatni na parterze, zaś plecaki i torby w szafkach depozytowych. Ponadto nie powinno się wnosić jedzenia i picia, a z telefonu komórkowego korzystać tak, żeby nie przeszkadzać innym użytkownikom w bibliotece.

Ze zbiorów Biblioteki PŁ mają prawo korzystać osoby posiadające elektroniczną legitymację studencką, ważną kartę biblioteczną lub inny dokument tożsamości. W celach statystycznych użytkownicy proszeni są o przedstawienie dokumentu po wejściu do czytelni lub wolnego dostępu.

W obszarach wolnego dostępu znajdują się: na parterze - czasopisma, prace doktorskie, prace habilitacyjne pracowników PŁ, na 1. piętrze - książki, na 2. piętrze - książki i normy oraz Ośrodek Informacji Patentowej oraz beletrystyka w językach obcych zakupiona w ramach projektu NAWA

 regały z książkami

 

biurka z komputerami, regały z normami

 

Czytelnia czasopism 

Czytelnia czasopism wraz z pracownią komputerową znajduje się na parterze.

 trzej młodzi  mężczyźni przy stole, w tle regały z czasopismami

Jeśli będziecie mieć problem ze znalezieniem materiałów w katalogu, zerknijcie na stronę Korzystanie z katalogu.


 

Pokoje do pracy indywidualnej

Na 2. piętrze znajdują się pokoje do pracy indywidualnej, wyposażone w komputer, dostęp do wifi, możliwość podpięcia laptopa do sieci.


 

Przestrzenie otwarte

Część przestrzeni w bibliotece pozwala użytkownikom czuć się bardziej swobodnie, bez pozostawiania rzeczy osobistych oraz ograniczeń dotyczących jedzenia i picia (na 1. i 2. piętrze). 

 hol na piętrze , biurka, kanapy

Dodatkowo na 1. piętrze jest Galeria Biblio-Art, w której studenci mogą nie tylko pracować czy wypoczywać, ale też mają możliwość obcowania ze sztuką.

 


 

Sala wykładowa

W Bibliotece Głównej 4. piętrze znajduje się sala wykładowa, wyposażona w projektory, sprzęt nagłaśniający i stanowisko komputerowe dla prowadzącego. Mieści się w niej od 50 do 100 osób (w zależności czy potrzebne są stoły czy tylko krzesła).

Istnieje możliwość wynajęcia sali (bezpłatnie lub odpłatnie) w celu przeprowadzenia warsztatów, zajęć ze studentami czy szkoleń. Z sali korzystają też bibliotekarze w czasie dokształcania czy imprez o charakterze naukowym, studenci z kół naukowych czy słuchacze Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego. 

W celu sprawdzenia dostępności sali w określonym terminie oraz warunków wynajęcia sali należy skontaktować się z Sekretariatem Biblioteki PŁ (tel.  42 631 20 59; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

sala z biurkami i komputerem