Źródła subskrybowane przez Bibliotekę

SCOPUS

Przejdź do bazy || Zaloguj się (poza siecią PŁ)

Scopus to wielodziedzinowa, bibliograficzno-abstraktowa baza abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych, tworzona przez Elsevier. Baza przeszukuje artykuły z ponad 21 500 czasopism, 113 000 książek oraz 530 serii książkowych. Jej tematyka jest szeroka i obejmuje takie dziedziny jak biologia, biznes, chemia, ekonomia, elektronika, elektrotechnika, fizyka, inżynieria, inżynieria materiałowa, matematyka, nauki o ziemi, nauki przyrodnicze, nauki społeczne, psychologia, rolnictwo, socjologia, środowisko, zarządzanie, zdrowie. Baza zawiera informacje o cytowaniach poszczególnych autorów i prac.

Baza zawiera 46 milionów rekordów bibliograficznych, z których 25 milionów posiada cytowania sięgające 1996, 25 milionów rekordów patentowych oraz indeksuje 315 milionów naukowych stron www. Ponad połowa czasopism w bazie Scopus pochodzi spoza USA.

Zgłaszanie korekt w profilu autora w bazie Scopus - przewodnik w języku polskim
 

Dostęp z komputerów spoza Politechniki Łódzkiej jest możliwy niezależnie od serwera HAN.
Użytkownik dokonuje rejestracji samodzielnie, a administrator aktywuje dostęp zdalny. Należyw tym celu zarejestrować się w serwisie z komputera należącego do domeny PŁ.  Na stronie http://www.scopus.com kliknąć "Login" a następnie "Not registered?". Potem wystarczy wypełnić krótki formularz (prosimy podawać email serwera poczty elektronicznej PŁ) i wysłać email korzystając z politechnicznego adresu mailowego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z prośbą o aktywację zdalnego dostępu do SCOPUS. Prosimy o podanie swojego username oraz numeru PESEL. Dostęp będzie aktywowany przez administratora z Biblioteki PŁ w możliwie najkrótszym czasie. Administrator wyśle informację zwrotną, że konto zostało aktywowane.