Źródła subskrybowane przez Bibliotekę

AccessEngineering

Przejdź do bazy || Zaloguj się (poza siecią PŁ)

Baza daje dostęp do ponad 690 pełnotekstowych monografii i podręczników, animacji, filmów video, interaktywnych tabel i kalkulatorów, grafik – wszystkie materiały są na bieżąco aktualizowane. Baza dostarcza informacji na temat zagadnień z zakresu architektury i konstrukcji, elektryki i elektroniki, inżynierii biomedycznej, inżynierii chemicznej, inżynierii lądowej, inżynierii matematycznej, inżynierii materiałowej, inżynierii paliw, inżynierii przemysłowej, inżynierii środowiska, lotnictwa i astronautyki, mechaniki, nanotechnologii, optyki, transportu i telekomunikacji. Ponadto w bazę wbudowany jest słownik McGraw-Hill Dictionary of Engineering, który zawiera ok. 18 000 haseł, synonimów, akronimów, skrótów oraz sposobów wymowy. Baza daje dodatkowe narzędzia dla użytkowników, tj, bookmarki, możliwości do podkreślania wybranych fragmentów, dodawania adnotacji, przesłania emaila oraz korzystania z kalkulatorów.

Dostęp z komputerów spoza Politechniki Łódzkiej jest możliwy niezależnie od serwera HAN. Użytkownik dokonuje rejestracji samodzielnie.

  1. Należy zarejestrować się w serwisie z komputera należącego do domeny PŁ.
  2. Następnie, będąc zalogowanym, należy wybrać ROAMING PASSPORT i kliknąć "Save Passport"
  3. W przypadku urządzeń mobilnych należy zalogować się do serwisu korzystając z sieci wifi EDUROAM (system rozpozna logowanie z tereny PŁ), a następnie wybrać ROAMING PASSPORT i kliknąć "Save Passport".